To seire og to tap i soneturneringa
Bravo stilte med en rekke jentespillere fra sitt 16-årslag i helgens soneturnering i Svolvær.
Laget spilte til sammen fire kamper. De åpnet med stortap for Salten, 15-31. Deretter ble det en gledelig seier med 18-17 over Finnmark fredag kveld.Lørdagen startet også med seier, 28-22 over Hålogaland. Til slutt ble det tap 16-19 for Lofoten.
Salten vant turneringen med fire strake seire, mens Troms knep 2. plassen på innbyrdes oppgjør mot Hålogaland.
Troms-laget besto av jenter fra Bravo, Tromsø HK og BOIF.
I etterkant av turneringen er det nå tatt ut spillere til regional samling for spillere født 1996 og senere i Tromsø første helgen i desember. Der har Bravo fått med Tuva Thoresen.
Også Ingrid Kildalsen fra Tromsø HK (tidligere Bravo) er tatt ut dit. Hun ble også tatt ut på turneringens allstarlag sist helg.
Soneturneringen er første ledd med tanke på uttak til den nasjonale byturneringen for 15-åringer senere i sesongen.
Artikkelen oppdatert onsdag 23. november kl. 15.00!




